ثبت رضایتمندی
ثبت دیدگاه
تغذیه

۱۱ خواص فلفل سیاه بر روی سلامت

وفا کرم‌زادگان ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴ ۱۴ دقیقه مطالعه
فهرست عناوین:

فلفل سیاه یکی از پر استفاده‌ترین ادویه‌ها در سراسر جهان است که از آسیاب کردن میوه‌های تیره رنگ و خشک شده گیاه فلفل تولید می‌شود.

طعمی تیز و تقریبا تندی دارد که ترکیبی عالی با بیشتر غذاها می‌شود.

ولی فلفل سیاه بیش از یک ادویه موجود در آشپزخانه است. لقب "پادشاه ادویه‌ها" را یدک می‌کشد و برای هزاران سال است که به دلیل ترکیبات گیاهی و مفیدش جایگاه ویژه‌ای در طب سنتی هندوستان (آیورودیک، Ayurvedic) دارد (۱، ۲).

در ادامه با ما در مجله علم بدن همراه باشید تا ۱۱ خواص فلفل سیاه را بدانید.

 

سرشار از آنتی‌اکسیدان

رادیکال‌های آزاد، مولکول‌های ناپایداری هستند که توانایی آسیب رساندن به سلول‌های بدن را دارند. برخی از آنها به صورت طبیعی در زمانی که تمرین می‌کنید یا وقتی که غذا در بدن شما هضم می‌شود به وجود می‌آیند.

با این حال،‌ قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا، دود سیگار و اشعه خورشید باعث افزایش تعداد رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شوند (۳).

آسیب‌های بیش از حد ناشی از وجود رادیکال‌های آزاد در بدن می‌تواند منجر به مشکلات اساسی برای سلامت انسان نظیر التهاب، پیری زودرس، بیماری قلبی و برخی از انواع سرطان شوند (۴، ۵، ۶).

یکی از ترکیبات گیاهی موجود در فلفل سیاه، پایپرین (Piperine) نام دارد. در مطالعات آزمایشگاهی انجام شده خواص آنتی‌اکسیدان موثری برای این ترکیب یافت شده است.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهند یک رژیم غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان می‌تواند باعث جلوگیری از اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد در بدن شود (۱، ۷).

در مطالعات آزمایشگاهی انجام شده بر روی موش‌ها، تاثیر فلفل سیاه و مکمل‌های حاوی پایپرین بر کاهش میزان رادیکال‌های آزاد مشاهده شده است (۸).

برای مثال، در موش‌هایی که در طول ۱۰ هفته یک رژیم غذایی پرچرب به همراه فلفل سیاه داشتند کاهش چشمگیری در میزان رادیکال‌های آزاد موجود در سلول به نسبت سایر موش‌هایی که فقط رژیم غذایی پرچرب داشتند مشاهده شد (۹).

چکیده مطالب

فلفل سیاه غنی از آنتی‌اکسیدانی موثر به نام "پایپرین (Piperine)" است که می‌تواند از سلول‌های بدن شما در برابر آسیب‌های ناشی از وجود رادیکال‌های آزاد محافظت کند.

 

خواص ضدالتهابی دارد

التهاب مزمن می‌تواند یکی از عوامل اصلی وقوع بیماری‌هایی مانند آرتروز، بیماری قلبی، دیابت و سرطان باشد (۱۰، ۱۱). 

بسیاری از مطالعات آزمایشگاهی انجام شده، حاکی از تاثیر بسیار زیاد پایپرین — ترکیبی فعال در فلفل سیاه — در مقابله با التهاب است (۱۲).

برای مثال، در یک مطالعه انجام شده بر روی موش‌های مبتلا به آرتروز، استفاده از پایپرین در روند درمانی باعث کاهش میزان ورم مفاصل و نشانگرهای التهاب موجود در خون شد (۱۳، ۱۴).

در مطالعات دیگری که بر روی موش‌ها انجام شد، پایپرین نقشی اساسی در بهبود التهاب مجاری تنفسی ناشی از آسم و آلرژی‌های فصلی داشت (۱۵، ۱۶).

با این حال، هنوز تاثیر فلفل سیاه و پایپرین به صورت گسترده بر روی افراد مورد مطالعه قرار نگرفته است.

چکیده مطالب

فلفل سیاه حاوی ترکیبی فعال است که در مطالعات آزمایشگاهی، باعث کاهش التهاب در حیوانات شده است. هنوز مشخص نیست که تاثیری مشابه در انسان‌ها داشته باشد.

 

برای مغز مفید است

در مطالعات انجام شده بر روی حیوانات، تاثیر پایپرین بر بهبود عملکرد مغز مشاهده شده است.

همچنین، پایپرین تاثیراتی مثبت بر علایم مربوط به بیماری‌های مغز مانند آلزایمر و پارکینسون دارد (۱۷، ۱۸).

برای مثال، در یک مطالعه انجام شده بر روی موش‌های مبتلا به بیماری آلزایمر، تاثیر پایپرین در بهبود عملکرد حافظه مشاهده شد (۱۹).

در مطالعه‌ دیگر انجام شده بر روی موش‌ها، تاثیر پایپرین بر کاهش تشکیل پلاک‌های آمیلوئیدی که توده‌هایی ضخیم از پروتیین‌های مضر موجود در مغز بوده و با بیماری آلزایمر ارتباط دارند مشاهده شد (۲۰، ۲۱).

در حال حاضر،‌ جهت تایید اثرات فوق بر روی انسان‌ها، نیاز به انجام مطالعات بیشتری است.

چکیده مطالب

در مطالعات انجام شده بر روی حیوانات، عصاره فلفل سیاه باعث بهبود علایم بیماری‌های دژنراتیو مغز شده است. اما مطالعات بیشتری برای تایید این نتایج بر روی انسان مورد نیاز است.

 

باعث کنترل بهتر قند خون می‌شود

بر اساس مطالعات انجام شده، پایپرین به بهبود متابولیسم قند خون کمک می‌کند (۲۲، ۲۳، ۲۴).

در مطالعه‌ای دیگر، موش‌هایی که از عصاره فلفل سیاه مصرف کرده بودند، در مقایسه با موش‌های دیگر افزایش قند خون کمتری را بعد از دریافت گلوکز داشتند (۲۵).

همچنین، ۸۶ داوطلب دارای اضافه‌وزن به مدت ۸ هفته از مکمل‌های حاوی پایپرین و تعدادی ماده دیگر مصرف کردند و در پایان، میزان حساسیت بدن آنها به انسولین بهبود چشمگیری یافت (۲۶).

با این حال، به دلیل وجود مواد دیگر در مکمل‌های مصرف شده توسط داوطلبان، هنوز مشخص نیست که آیا این تاثیر با مصرف فلفل سیاه به تنهایی هم حاصل شود.

چکیده مطالب

عصاره فلفل سیاه می‌تواند باعث کنترل بهتر قند خون شود. در حال حاضر نیاز به مطالعات بیشتری است.

 

می‌تواند در کاهش سطوح کلسترول موثر باشد

سطوح کلسترول بالا با افزایش احتمال وقوع بیماری‌های قلبی — که از عوامل اصلی مرگ در سراسر جهان است — ارتباط مستقیمی دارد (۲۷، ۲۸).

نقش عصاره فلفل سیاه در کاهش سطوح کلسترول بر روی حیوانات مورد مطالعه قرار گرفته است (۲۹، ۳۰، ۳۱).

در یک مطالعه ۴۲ روزه، در موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب به همراه عصاره فلفل سیاه داشتند، کاهش سطوح کلسترول مشاهده شد (۳۱).

علاوه بر این، فلفل سیاه و پایپرین باعث افزایش میزان جذب مکمل‌های غذایی کاهش‌دهنده کلسترول مانند زردچوبه و مخمر قرمز برنج می‌شوند (۳۲، ۳۳).

برای مثال، مطالعات نشان می‌دهند فلفل سیاه باعث افزایش جذب ماده فعال موجود در زردچوبه با نام "کورکومین" تا ۲,۰۰۰ درصد می‌شود (۳۴).

در حال حاضر، برای تایید اثربخشی فلفل سیاه بر کاهش سطوح کلسترول در انسان، مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

چکیده مطالب

در مطالعات صورت گرفته بر روی موش‌ها،‌ تاثیر فلفل سیاه بر کاهش سطوح کلسترول مشاهده شده است. همچنین فلفل سیاه باعث جذب بهتر مکمل‌های غذایی کاهنده کلسترول می‌شود.

 

خواص ضد سرطانی دارد

محققین این فرضیه را مطرح می‌کنند که ماده فعال موجود در فلفل سیاه (پایپرین) می‌تواند خواص ضد سرطانی داشته باشد (۳۵، ۳۶).

مطالعات آزمایشگاهی انجام شده نشان‌دهنده تاثیر پایپرین در کاهش تکثیر سلول‌های سرطانی سینه، پروستات و روده بزرگ هستند. این آزمایش‌ هنوز بر روی انسان انجام نشده است (۳۷، ۳۸، ۳۹، ۴۰).

در یک مطالعه آزمایشگاهی، ۵۵ ماده فعال از ادویه‌های مختلف مورد آزمایش قرار گرفتند و از میان آنها، پایپرین بیشترین تاثیر را در بهبود کارایی درمان‌ سنتی برای "سرطان سینه با مارکر سه‌گانه منفی" داشت (۴۱).

علاوه بر این،‌ پایپرین اثراتی امیدوارکننده در مقابله با مقاومت دارویی سلول‌های سرطانی را نشان داده است (۴۲، ۴۳).

گرچه این نتایج امیدوارکننده هستند، اما مطالعات بیشتری برای درک بهتر خواص ضد سرطانی فلفل سیاه و پایپرین مورد نیاز است.

چکیده مطالب

فلفل سیاه حاوی ماده فعالی است که باعث کاهش سرعت تکثیر سلول‌های سرطانی در آزمایشگاه شده است. اما این اثر هنوز بر روی انسان مورد مطالعه قرار نگرفته است.

 

خواص دیگر

بر اساس تحقیقات مقدماتی انجام شده، فلفل سیاه می‌تواند از طریق راه‌های زیر برای سلامت انسان مفید باشد:

باعث جذب بهتر املاح معدنی می‌شود.

فلفل سیاه می‌تواند باعث جذب بهتر مواد مغذی مورد نیاز مانند کلسیم، سلنیوم و همچنین مواد گیاهی مفید موجود در چای سبز و زردچوبه شود (۱، ۴۴).

می‌تواند در بهبود سلامت روده موثر باشد.

ترکیب باکتری‌های موجود در روده با فعالیت سیستم ایمنی، خلق و خو، بیماری‌های مزمن و مواردی دیگر ارتباط دارد. تحقیقات مقدماتی انجام شده حاکی از تاثیر فلفل سیاه در افزایش میزان باکتری‌های مفید روده است (۱، ۴۵).

می‌تواند باعث تسکین درد شود.

مطالعات انجام شده بر روی موش‌ها،‌ نشان دهنده تاثیر مثبت پایپرین موجود در فلفل سیاه در تسکین درد است. در حال حاضر این مطالعات بر روی انسان انجام نشده است (۴۶، ۴۷).

می‌تواند باعث کاهش اشتها شود.

در طی یک مطالعه در ابعاد کوچک که بر روی ۱۶ نفر انجام شد، افرادی که یک نوشیدنی حاوی فلفل سیاه مصرف کردند به نسبت افراد دیگری که آب طعم‌دار نوشیده بودند کاهش اشتها را تجربه کردند. گرچه این اثر در مطالعات دیگر مشاهده نشد (۴۸، ۴۹).

چکیده مطالب

فلفل سیاه باعث افزایش جذب مواد مغذی مورد نیاز بدن می‌شود. بر اساس مطالعات مقدماتی انجام شده، می‌تواند باعث بهبود سلامت روده، تسکین درد و کاهش اشتها شود.

 

ادویه‌ای همه کاره

فلفل سیاه یکی از ادویه‌های مورد استفاده در تمامی آشپزخانه‌های جهان است.

با طعمی گرم و تند، ادویه‌ای همه کاره است که به هر نوع غذایی طعم بهتری می‌دهد.

استفاده از مقداری فلفل سیاه می‌تواند طعمی عالی را به سبزیجات پخته شده، پاستا،‌ گوشت، ماهی، مرغ و بسیاری غذاهای دیگر بدهد.

همچنین به همراه باقی ادویه‌ها مانند زردچوبه، هل، زیره و سیر ترکیبی عالی را بوجود می‌آورد.

برای مثال می‌توانید در مزه‌دار کردن توفو، ماهی، مرغ و انواع مواد پروتیینی دیگر از این ادویه خوش طعم استفاده کنید.

 

کلام آخر

فلفل سیاه و ماده فعال موجود در آن که پایپرین نام دارد دارای خواص آنتی‌اکسیدان و ضد‌التهابی هستند.

مطالعات آزمایشگاهی نشان می‌دهند فلفل سیاه در کاهش سطوح کلسترول و قند خون موثر بوده و همچنین باعث بهبود سلامت مغز و روده می‌شود.

علیرغم این یافته‌های علمی امیدوارکننده، جهت درک بهتر خواص فلفل سیاه بر روی سلامت انسان مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. با ما در بخش نظرات در ارتباط باشید.

با کلیک بر روی تبلیغ زیر و مشاهده آن به وبسایت علم بدن کمک می‌کنید تا همیشه مطالب بروز و باکیفیتی را ارایه دهد.

وفا کرم‌زادگان ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
دیدگاه کاربران