ثبت رضایتمندی
ثبت دیدگاه
مکمل های ورزشی

فرق پروتئین وی و کازئین در چیست؟

عباد رمضان‌زاده ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵ ۱۳ دقیقه مطالعه
فهرست عناوین:

 در بازار مکمل امروزی با انواع مختلفی از پروئتین مواجه هستیم؛ از برنج و کنف گرفته تا حشرات و گوشت گاو؛ با این وجود، دو نوع پروتئین وی و پروتئین کازئین از گذشته تا کنون در مرکز توجهات قرار گرفته و  همواره استفاده از آن‌ها نسبت به سایر انواع پروتئین بیشتر رواج داشته است؛ با وجود اینکه هر دو پروئین وی و کازئین از شیر تهیه می‌شوند اما تفاوت‌های زیادی بین آن‌ها وجود دارد. در ادامه این مطلب از مجله ورزشی علم بدن علاوه‌ بر این تفاوت‌ها، به شباهت‌های پروتئین وی و کازئین و همچنین فواید و تاثیر آن‌ها بر سلامت اشاره خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

پروتئین وی و کازئین از کجا می‌آیند؟

همانطور که عنوان شد،  کازئین و پروتئین وی دو نوع پروتئین موجود در شیر گاو هستند که به ترتیب 80 درصد و 20 درصد از پروتئین کل شیر را تشکیل می‌دهند. [۱]

به دلیل اینکه تمامی اسیدهای آمینه ضروری که بدن نمی‌تواند آن‌ها را تولید کند در پروتئین وی و کازئین یافت می‌شود، از این دو نوع پروتئین به عنوان پروتئین‌های با کیفیت یاد می‌شود. علاوه بر این، وی و کازئین به راحتی هضم و جذب می‌شوند.  [۲]

کازئین و پروتئین وی هردو محصولات جانبی تولید پنیر به حساب می‌آیند؛ در مراحل تولید پنیر، آنزیم‌ یا اسیدهای خاصی به شیر گرم شده اضافه می‌شود که سبب انعقاد کازئین موجود در شیر یا تغییر حالت آن به جامد و جدا شدن از بافت مایع می‌شود. این بافت مایع پروتئین وی است که پس از به دست آمدن، شسته و خشک شده و با در آمدن به شکل پودر، به عنوان مکمل‌ غذایی بسته‌بندی می‌شود.

کازئین‌های انعقاد شده نیز پس از شسته شدن و خشک شدن قابل تبدیل به مکمل‌های غذایی یا سایر محصولات لبنی مثل کوتاژ هستند.

 

چکیده مطالب

  کازئین و پروتئین وی هر دو جزو پروتئین‌های لبنی و محصولات جانبی تولید پنیر هستند. این دو نوع پروتئین در دسته پروتئین‌های با کیفیت قرار می‌گیرند.

جذب پروتئین کازئین دیرتر طول خواهد کشید

یکی از تفاوت‌های قابل توجه بین کازئین و پروتئین وی به سرعت جذب آن‌ها توسط بدن برمی‌گردد. بدن انسان پروتئین را به  مولکول‌های کوچک بسیاری به نام آمینو اسیدها تجزیه می‌کند که در جریان پیدا کرده و سپس جذب ارگان‌ها خواهد شد.

سطح این آمینواسیدها پس از مصرف کازئین به مدت چهار تا پنج ساعت و پس از مصرف پروتئین وی تا 90 دقیقه در خون بالا می‌مانند [۳]

دلیل این مسئله به تفاوت سرعت هضم پروتئین وی و کازئین بر می‌گردد.

همانند مراحل تولید پنیر ، کازئین پس از قرار گرفتن در معرض اسیدهای معده  شکل انعقاد شده و دلمه به خودمی‌گیرد که این دلمه‌ها روند هضم و جذب آن در بدن را طولانی‌تر خواهد کرد.

بنابراین، پروتئین کازئین با فراهم کردن اسیدهای به شکلی آهسته و مداوم گزینه ایده‌ عالی برای مصرف پیش از شرایط روزه داره و همچنین قبل از خواب به حساب می‌آید [۴، ۵، ۶]

از طرف دیگر، از آنجا که بدن شما پروتئین وی را خیلی زود هضم و جذب می‌کند باعث می‌شود که ذخیره مناسبی برای افراد ورزشکار باشد، زیرا می‌تواند سریعا باعث شروع ترمیم و بازسازی عضلات شود[۷، ۸، ۹].

چکیده مطالب

پروتئین کازئین به آرامی هضم می‌شود در حالی که هضم پروتئین وی سریع ‌تر است و همین تفاوت در جذب باعث می‌شود که پروتئین کازئین برای قبل از خواب و پروتئین وی برای تمرینات و ورزش کردن ایده آل باشند.

پروتئین وی نسبت به کازئین بیشتر عضله سازی کمک می‌کند

پروتئین وی نه فقط به دلیل سرعت بیشتر گزینه مناسب‌تری برای تمرینات مقاومتی به حساب می‌آید بلکه اسیدهای آمینه شاخه دار بیشتری را  نیز شامل می‌شود.

پروتئین وی بیشتر حاوی آمینو اسیدهای شاخه‌ای (BCAA) لوسین، ایزولوسین و والین است در حالی که کازئین مقدار بیشتری از اسیدهای آمینه هیستیدین، متیونین و فنیل آلانین را شامل می‌شود[۳].

با وجود اینکه تمام آمینو اسیدهای ضروری برای عضله سازی مهم هستند اما لوسین آن امینواسیدی است که این فرآیند را شروع می‌کند. [۱۰].

پروتئین وی به دلیل داشتن مقدار لوسین بیشتر نسبت به کازئین، سنتز پروتئین عضله (فرایند رشد عضلات) را بیشتر تحریک می‌کندبویژه هنگامی که قبل یا بعد از تمرین مصرف شود [۱۱، ۱۲، ۱۳].

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این تحریک در سنتز پروتئین عضله منجر به رشد بیشتر عضلات در  طولانی مدت می‌شود یا خیر!

  

چکیده مطالب

اسید‌های آمینه پروتئین وی ممکن است روند ساخت عضله را بیش از کازئین تحریک کند.

مزایای متفاوت پروتئین وی و کازئین برای بدن

کازئین و پروتئین وی حاوی پپتیدهای زیست فعال متفاوتی‌اند که این ترکیبات برای بدن بسیار مفید می‌باشند [۱۴].

پروتئین کازئین

کازئین حاوی چندین پپتید زیست فعال است که برای سیستم ایمنی و هضم بدن مفید هستند[۱۵، ۱۶].

برخی از پپتیدهای فعال زیستی موجود در کازئین نیز با کاهش فشار خون و کاهش تشکیل لخته‌های خون برای قلب مفید خواهند بود [۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰].

پروتئین وی

پروتئین وی حاوی تعدادی پروتئین فعال به نام ایمونوگلوبولین است که سیستم ایمنی بدن  را تقویت می‌کند [۲۱].

ایمونوگلوبولین‌های موجود در پروتئین وی دارای خواص ضد میکروبی هستند که باعث از بین رفتن یا کاهش رشد میکروب‌های مضر مانند باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌شود. [۲۲، ۲۳].

همچنین مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی  نشان داده است که پروتئین Whey اثرات آنتی اکسیدانی داشته و از رشد تومورها و سرطان جلوگیری می‌کنند[۲۴، ۲۵، ۲۶].

  

چکیده مطالب

کازئین و پروتئین وی حاوی ترکیبات زیست فعال متفاوتی بوده که از طرق مختلفی برای سلامتی مفید هستند

تفاوت ترکیبات پروتئین وی با کازئین

علیرغم اجزای مختلف فعال زیستی پروتئین وی و کازئین، بین داده‌های تغذیه‌ای آنها کمی تفاوت وجود دارد.

 هر پیمانه استاندارد (31 گرم یا 1.1 اونس) از پروتئین وی حاوی مواد زیر است [۲۷]:

کالری: 110

چربی: 1 گرم

کربوهیدرات ها: 2 گرم

پروتئین: 24 گرم

آهن: 0٪ میزان مصرف روزانه مرجع (RDI)

کلسیم: 8٪ از RDI

 و هر پیمانه استاندارد (34 گرم یا 1.2 اونس) از پروتئین کازئین حاوی  مواد زیر می‌باشد [۲۸]:

کالری: 120

چربی: 1 گرم

کربوهیدرات: 4 گرم

پروتئین: 24 گرم

آهن: 4٪ از RDI

کلسیم: 50٪ از RDI

به خاطر داشته باشید که بسته به محصول خاصی که خریداری می‌کنید، این مقادیر تغذیه‌ای ممکن است متفاوت باشد‌، بنابراین حتماً برچسب‌ تغذیه‌ای هر محصول را با دقت بخوانید.

علاوه بر این، عوامل دیگری را نیز باید در نظر  گرفت:

پودر پروتئین کازئین به طور کلی گرانتر از پروتئین وی است.

پودر پروتئین وی بهتر از کازئین حل شود.

پودر پروتئین وی اغلب از قوام و طعم بهتری نسبت به کازئین برخوردار است.

نحوه استفاده

امکان مخلوط کردن هر دو پروتئین وی و کازئین با آب، شیر یا هر مایه دیگری وجود دارد. بهتر است همیشه ابتدا مایع  و به دنبال آن یک پیمانه پروتئین اضافه کنید چراکه این کار از چسپیدن پروتئین به کف ظرف جلوگیری می‌کند.

چکیده مطالب

کازئین و پروتئین وی  هرکدام مزایای منحصر به فردی دارند. هنگام تصمیم گیری ممکن است بخواهید هزینه، ترکیب و طعم را نیز در نظر بگیرید؛ به علاوه  امکان ترکیبشان با هم  نیز وجود دارد.

نقش پروتئین در بدن

پروتئین نقش‌های مهمی در بدن ایفا می‌کند و همین امر باعث می‌شود که مصرف آن برای سلامتی فوق العاده حیاتی باشد. از مهم‌ترین فواید پروتئین برای سلامتی می‌توان به موارد اشاره کرد [۲۹]:

 آنزیم‌ها: پروتئین‌هایی که واکنش‌های شیمیایی را در بدن شما انجام می‌دهند.

آنتی بادی‌ها: این مواد ذرات خارجی مانند ویروس‌ها را برای مقابله با عفونت از بین می‌برند.

پیام رسان ها: بسیاری از پروتئین‌ها هورمون‌هایی هستند که پیام‌های سلول را هماهنگ می‌کنند.

ساختاری: این‌ها فرم و پشتیبانی از پوست، استخوان‌ها و تاندون‌ها را ایجاد می‌کنند.

حمل و نقل و ذخیره سازی: این پروتئین‌ها موادی از جمله هورمون‌ها ، داروها و آنزیم‌ها را در بدن منتقل می‌کنند.

فراتر از عملکردهای اساسی تغذیه ای در بدن، پروتئین مزایای دیگری نیز دارد از جمله:

کاهش چربی: پروتئین با کاهش اشتها و تقویت متابولیسم به کاهش چربی کمک می‌کند [۳۰، ۳۱، ۳۲].

کنترل قند خون: پروتئین، اگر به جای کربوهیدرات مصرف شود، می‌تواند کنترل قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بهبود بخشد[۳۳، ۳۴].

فشار خون: مطالعات نشان می‌دهد افرادی که پروتئین بیشتری مصرف می‌کنند، صرف نظر از منبع آن، فشار خون پایینتری دارند [۳۵، ۳۶، ۳۷].

به طور کلی، این مزایا با مصرف بیشتر پروتئین همراه است، نه صرفا با مصرف  کازئین یا پروتئین وی.

  

چکیده مطالب

پروتئین با عملکرد در نقش آنزیم‌ و آنتی بادی‌ها و همچنین تنظیم قندخون و فشارخون در بدن شما نقش حیاتی دارد

 

کلام آخر

کازئین و پروتئین وی هر دو از شیر بدست می‌آیند.این دو نوع پروتئین در مدت زمان هضم متفاوت هستند - کازئین به آرامی هضم می‌شود  و به همین دلیل بهترین زمان مصرفش قبل از خواب می‌باشد در حالی که پروتئین وی به سرعت هضم شده  و برای تمرینات و رشد عضلات مناسب است.

در حالی که کازئین و پروتنئین وی تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند اما هر کدام نقش مهمی در بدن داشته و فواید بی شماری را برای سلامتی شما فراهم می‌کنند.هر دو حاوی ترکیبات فعال زیستی متفاوتی هستند که ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و در کنار آن مزایای دیگری نیز داشته باشند.

انتخاب یکی از آن‌ها  لزوماً نتیجه بهتری در  ورزش یا تاثیر چشم‌گیری در بهبود سلامتی ندارد، بنابراین گزینه مناسب خود را انتخاب کنید یا مکملی که مخلوطی حاوی هر دو شامد می‌شود خریداری کنید.

مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که مجموع دریافت پروتئین روزانه شما، بیشترین اهمیت را دارد.

امیدواریم این مطلب که در آن سعی کردیم به برخی تفات‌های پروتئین وی اشاره کنیم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر سوال دیگری در مورد این دو نوع پروتئین دارید در بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید تا با اسناد به شواهد علمی به سوالات شما پاسخ دهیم.

 

 

با کلیک بر روی تبلیغ زیر و مشاهده آن به وبسایت علم بدن کمک می‌کنید تا همیشه مطالب بروز و باکیفیتی را ارایه دهد.

1.

"Bovine milk in human nutrition – a review".[PubMed]

2.

"Milk nutritional composition and its role in human health - PubMed". Dairy and milk consumption are frequently included as important elements in a healthy and balanced diet. It is the first food for mammals and provides all the necessary energy and nutrients to ensure proper growth and development, being crucial in respect to bone mass formation. However, several con …[PubMed]

3.

"Influence of the protein digestion rate on protein turnover in young and elderly subjects - PubMed". It has long been recognized that numerous dietary parameters, such as the amount and type of protein and nonprotein energy sources, affect protein metabolism. More recently, we demonstrated that the protein digestion rate is an independent factor regulating postprandial protein gain. Indeed, in youn …[PubMed]

4.

"Protein ingestion before sleep improves postexercise overnight recovery - PubMed". This is the first study to show that protein ingested immediately before sleep is effectively digested and absorbed, thereby stimulating muscle protein synthesis and improving whole-body protein balance during postexercise overnight recovery.[PubMed]

5.

"Intragastric protein administration stimulates overnight muscle protein synthesis in elderly men - PubMed". The loss of skeletal muscle mass with aging has been attributed to an impaired muscle protein synthetic response to food intake. Therefore, nutritional strategies are targeted to modulate postprandial muscle protein accretion in the elderly. The purpose of this study was to assess the impact of prot …[PubMed]

6.

"Presleep dietary protein-derived amino acids are incorporated in myofibrillar protein during postexercise overnight recovery - PubMed". The purpose of this study was to determine the impact of ingesting 30 g casein protein with and without 2 g free leucine before sleep on myofibrillar protein synthesis rates during postexercise overnight recovery. Thirty-six healthy young men performed a single bout of resistance-type exercise in th …[PubMed]

7.

Miller PE , et al. "Effects of whey protein and resistance exercise on body composition: a meta-analysis of randomized controlled trials. - PubMed - NCBI". J Am Coll Nutr. 2014;33(2):163-75. doi: 10.1080/07315724.2013.875365. Meta-Analysis; Research Support, Non-U.S. Gov't[PubMed]

8.

"Pre- versus post-exercise protein intake has similar effects on muscular adaptations".[PubMed]

9.

"Attention Required! | Cloudflare".[link]

10.

"The leucine content of a complete meal directs peak activation but not duration of skeletal muscle protein synthesis and mammalian target of rapamycin signaling in rats - PubMed". This study examined the impact of leucine (Leu) derived from complete meals on stimulation of skeletal muscle protein synthesis (MPS). Expt. 1 examined time course changes in translation initiation and MPS after a meal. Male rats ( approximately 300 g) were trained for 5 d to eat 3 meals/d providing …[PubMed]

11.

"Rapid aminoacidemia enhances myofibrillar protein synthesis and anabolic intramuscular signaling responses after resistance exercise1–4 | The American Journal of Clinical Nutrition | Oxford Academic". ABSTRACT. Background: Ingestion of whey or casein yields divergent patterns of aminoacidemia that influence whole-body and skeletal muscle myofibrillar protein[link]

12.

Tang JE , et al. "Ingestion of whey hydrolysate, casein, or soy protein isolate: effects on mixed muscle protein synthesis at rest and following resistance exercise ... - PubMed - NCBI". J Appl Physiol (1985). 2009 Sep;107(3):987-92. doi: 10.1152/japplphysiol.00076.2009. Epub 2009 Jul 9. Research Support, Non-U.S. Gov't[PubMed]

13.

"Greater stimulation of myofibrillar protein synthesis with ingestion of whey protein isolate v. micellar casein at rest and after resistance exercise in elderly men - PubMed". We aimed to determine the effect of consuming pure isolated micellar casein or pure whey protein isolate on rates of myofibrillar protein synthesis (MPS) at rest and after resistance exercise in elderly men. Healthy elderly men (72 (sem 1) years; BMI 26·4 (sem 0·7) kg/m²) were divided into two group …[PubMed]

14.

"Milk-derived proteins and peptides of potential therapeutic and nutritive value - PubMed". Milk and colostrum are rich in proteins and peptides which play a crucial role in development of the immune system in mammalian offspring. Immunotropic properties of these compounds prompted investigators to search for their utility in prevention and therapy of various disorders in humans. The follo …[PubMed]

15.

"Milk derived bioactive peptides and their impact on human health – A review".[PubMed]

16.

"Antimicrobial activity of two peptides casecidin 15 and 17, found naturally in bovine colostrum - PubMed". This is the first study to characterize peptides with antimicrobial activity present in fresh bovine colostrum.[PubMed]

17.

"Casein-Derived Lactotripeptides Reduce Systolic and Diastolic Blood Pressure in a Meta-Analysis of Randomised Clinical Trials".[PubMed]

18.

"A randomized, double-blind, placebo-controlled trial of casein protein hydrolysate (C12 peptide) in human essential hypertension - PubMed". These preliminary data are encouraging and deserve testing in a larger and longer treatment trial.[PubMed]

19.

"Influence of dietary factors on calcium bioavailability: a brief review - PubMed". There are several factors that affected calcium bioavailability, such as physiological and dietary factors. These dietary factors help to achieve an appropiate status of calcium for a correct bone mineralization. In this pathway, recently some compounds present in milk that seem improve calcium abso …[PubMed]

20.

"Effects of bioactive substances in milk on mineral and trace element metabolism with special reference to casein phosphopeptides - PubMed". Bioactivity of phosphopeptides yielded after tryptic hydrolysis of casein (CPP) was reported more than 50 years ago when CPP were found to improve calcium balance in rachitic newborns. Several investigations have been carried out to study the effects of CPP mainly on calcium metabolism but also on o …[PubMed]

21.

"Antiviral activities of whey proteins - PubMed". Milk contains an array of proteins with useful bioactivities. Many milk proteins encompassing native or chemically modified casein, lactoferrin, alpha-lactalbumin, and beta-lactoglobulin demonstrated antiviral activities. Casein and alpha-lactalbumin gained anti-HIV activity after modification with …[PubMed]

22.

"Immunomodulatory effects of lactoferrin".[PubMed]

23.

"Multifunctional capacity and therapeutic potential of lactoferrin - PubMed". Lactoferrin (LF) is a glycoprotein with high functional versatility that is found in most body fluids. The objective of this study was to gather and update information on the properties attributed to LF. According to this review, LF is a good immunomodulatory agent that acts on both innate and adapt …[PubMed]

24.

"Potential Anticarcinogenic Peptides from Bovine Milk".[PubMed]

25.

"A role for milk proteins and their peptides in cancer prevention - PubMed". A role for the amount and type of dietary protein in the etiology of cancer has not been studied extensively. Nevertheless, there is no compelling evidence from epidemiological studies to indicate that protein, at levels usually consumed, is a risk factor for cancer. On the other hand, animal studie …[PubMed]

26.

"Protein Hydrolysates as Promoters of Non-Haem Iron Absorption".[PubMed]

27.

"Bad Request".[link]

28.

"Bad Request".[link]

29.

"Health effects of protein intake in healthy adults: a systematic literature review".[PubMed]

30.

"Higher protein intake preserves lean mass and satiety with weight loss in pre-obese and obese women - PubMed". Consuming a higher-protein diet and accomplishing weight loss before becoming obese help women preserve LBM. Use of a higher-protein diet also improves perceptions of satiety and pleasure during energy restriction.[PubMed]

31.

"520 Origin Error".[link]

32.

"Effects of higher- versus lower-protein diets on health outcomes: a systematic review and meta-analysis - PubMed". Higher-protein diets probably improve adiposity, blood pressure and triglyceride levels, but these effects are small and need to be weighed against the potential for harms.[PubMed]

33.

"An increase in dietary protein improves the blood glucose response in persons with type 2 diabetes - PubMed".[PubMed]

34.

"Effect of a high-protein, low-carbohydrate diet on blood glucose control in people with type 2 diabetes - PubMed". There has been interest in the effect of various types and amounts of dietary carbohydrates and proteins on blood glucose. On the basis of our previous data, we designed a high-protein/low-carbohydrate, weight-maintaining, nonketogenic diet. Its effect on glucose control in people with untreated typ …[PubMed]

35.

"Diets Higher in Protein Predict Lower High Blood Pressure Risk in Framingham Offspring Study Adults".[PubMed]

36.

"Dietary Protein Intake and Blood Pressure: A Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials | American Journal of Epidemiology | Oxford Academic". Abstract. The authors conducted a meta-analysis of randomized controlled trials to evaluate the association of dietary protein intake with blood pressure. To id[link]

37.

"Effects of milk proteins on blood pressure: a meta-analysis of randomized control trials - PubMed". Certain foods or their components are widely used in the prevention and/or management of cardiovascular disease. Milk proteins have been suggested to have hypotensive properties. A number of clinical trials have been carried out to evaluate the effect of milk proteins from whole foods and supplement …[PubMed]

عباد رمضان‌زاده ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
دیدگاه کاربران