ثبت رضایتمندی
ثبت دیدگاه
تغذیه

تاثیر رژیم کم کربوهیدرات و کتوژنیک بر عملکرد ورزشی

عباد رمضان‌زاده ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰ ۱۸ دقیقه مطالعه
فهرست عناوین:

 

رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات و کتوژنیک بسیار محبوب‌اند. این رژیم‌ها مدت‌‌هاست که مورد استفاده قرار گرفته و شباهت‌هایی با رژیم‌های پارینه سنگی دارند[۱].

تحقیقات نشان می‌دهدکه رژیم‌های کم کربوهیدرات می‌توانند به کاهش وزن و بهبود شاخص‌های مختلف سلامتی کمک کنند. [۲].

با این حال، شواهد به دست آمده در مورد رشد، قدرت و عملکرد عضلات متفاوت است. [۳، ۴، ۵].

در این مقاله از مجله ورزشی علم بدن نگاهی نگاهی دقیق به رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات / کتوژنیک و  تاثر آن‌ها بر روی عملکرد بدن خواهد داشت؛ با ما همراه باشید.

 

تاثیر رژیم‌های کم کربوهیدرات و کتوژنیک در عملکرد ورزشی

دستورالعمل‌های مربوط به رژیم کم کربوهیدرات بین مطالعات و صاحت نظران متفاوت است؛ اما به طور معمول در تحقیقات، رژیم کم کربوهیدرات یعنی میزان کالری دریافتی از کربوهیدرات‌ها کم‌تر از 30 درصد باشد  [۶، ۷، ۸].

این مصرف کم کربوهیدرات به شما کمک می‌کند تا به حالت کتوسیس برسید؛ فرایندی که طی آن کتون و چربی به منابع اصلی انرژی بدن و مغز تبدیل می‌شوند [۹].

شکل‌های مختلفی از رژیم کتوژنیک وجود دارد، از جمله:

1-رژیم کتوژنیک استاندارد: این یک رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات با مقدار متوسطی از پروتئین و چربی زیاد است و به طور معمول حاوی 75٪ چربی ، 20٪ پروتئین و 5٪ کربوهیدرات است [۸].

2-رژیم کتوژنیک دوره‌ای: این رژیم شامل دوره‌هایی با مصرف کربوهیدرات بالاتر است، مانند 5 روز کتوژنیک و به دنبال آن 2 روز با کربوهیدرات بالا.

3-رژیم کتوژنیک هدفمند: این رژیم به شما اجازه می‌دهد  که کربوهیدرات را، معمولاً در دوره‌هایی که ورزش شدید یا تمرین دارید،اضافه کنید .

در بیشتر رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات و کتوژنیک، افراد مصرف منابع غذایی مانند غلات، برنج، لوبیا، سیب زمینی، شیرینی جات، غلات و برخی میوه ها را محدود یا کاملا حذف می‌کنند.

یک روش جایگزین کرب سایکلینگ با کربوهیدرات است که طی آن دوره‌های با کربوهیدرات زیاد یا  اصطلاحا «پر کردن» به طور منظم در یک رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژنیک گنجانده می‌شوند.

 

چکیده مطالب

یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات معمولاً پروتئین زیاد به همراه کمتر از 30٪ کل کالری دریافتی از کربوهیدرات را شامل می‌شود. رژیم‌های کتوژنیک دارای چربی بسیار بالا، پروتئین متوسط و تقریباً  فاقد کربوهیدرات‌اند.

رژیم های غذایی کم کربوهیدرات و سازگاری چربی

 

در طی یک رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژنیک، بدن تمایل بیشتری به استفاده از چربی به عنوان  سوخت نشان داده که این فرایند با عنوان سازگاری چربی شناخته می‌شود. کاهش شدید کربوهیدرات‌ها باعث افزایش کتون‌های تولید شده از اسیدهای چرب موجود در کبد می‌شود[۱۰].

کتون‌ها می‌توانند در غیاب کربوهیدرات، در طی روزه داری بلند مدت و همچنین جلسه‌های طولانی ورزشی و یا در افرادی که دیابت کنترل نشده نوع 1 دارند، انرژی تأمین کنند. حتی انرژی مورد نیاز مغز نیز می‌تواند تا حدی توسط کتون‌ها تأمین شود[۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴].

باقی انرژی مورد نیاز از طریق گلیکوژنولیز تأمین می‌شود، فرایندی که در آن  بدن با تجزیه چربی‌ها و پروتئین‌ها، آن‌ها را به کربوهیدرات (گلوکز) تبدیل می‌کند [۱۴].

رژیم های کتوژنیک و کتون‌ها دارای خواص مفید بسیاری بوده و حتی از آن‌ها برای درمان دیابت، بیماری‌های عصبی، سرطان و کاهش خطر عوامل موثر بر بیماری‌های قلبی و تنفسی نیز استفاده می‌شود[۲، ۱۵، ۱۶].

سازگاری چربی در رژیم کتوژنیک می‌تواند بسیار قوی باشد. اخیرا یک مطالعه بر روی ورزشکاران استقامتی نشان داد که یک گروه  پیرو کتوژنیک در یک جلسه تمرینی 3 ساعته، 2.3 برابر چربی بیشتری می‌سوزانند [۱۷].

با این وجود، علیرغم اینکه رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات و کتوژنیک فواید زیادی برای سلامتی فراهم می‌کنند، اما همچنان بحث در مورد چگونگی تأثیر این رژیم ها بر عملکرد ورزشی به نتیجه نهایی نرسیده است [۱۸، ۱۹، ۲۰].

برای چندین دهه، تحقیقات بارها نشان داده‌اند که خوردن کربوهیدرات می‌تواند به عملکرد ورزشی، به ویژه ورزش‌های استقامتی، کمک کند[۲۱].

متأسفانه، بدن انسان فقط می‌تواند کربوهیدرات (گلیکوژن) کافی را برای حدود 2 ساعت ورزش ذخیره کند و پس از این مدت ممکن است کوفتگی، خستگی و کاهش عملکرد استقامتی رخ دهد که با نام "به بن‌بست رسیدن" یا " خالی کردن" شناخته می‌شود. [۲۲، ۲۳، ۲۴].

برای مقابله با این رخداد، بیشتر ورزشکاران استقامتی از یک رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا استفاده می‌کنند. یک روز قبل از مسابقه یا تمرین کربوهیدرات مصرف کرده و همچنین هنگام  ورزش، از مکمل‌های کربوهیدرات یا مواد غذایی حاوی کربوهیدرات استفاده می‌کنند.

با این حال، رژیم‌های کم کربوهیدرات حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات نبوده و به بهینه سازی ذخایر گلیکوژن انباشته شده در عضلات کمک نمی‌کنند.

 

چکیده مطالب

کربوهیدرات‌های ذخیره شده تا مدت زمان 2 ساعت می‌توانند یک منبع انرژی کارآمد برای ورزش کردن ‌باشند اما به طور معمول پس از این مدت، با خالی شدن ذخایر گلیکوژن، عملکرد استقامتی کاهش می‌یابد.

رژیم های کم کربوهیدرات و تمرینات استقامتی

 

تحقیقات نسبتا زیادی درزمینه استفاده از چربی به عنوان سوخت در عملکرد ورزشی انجام شده است. [۲۵].

در طول ورزش، در تمرینات کم شدت‌تر چربی انرژی بیشتری را تأمین می‌کند و در تمرینات پر شدت‌تر، کربوهیدرات‌ها انرژی بیشتری تأمین می‌کنند  که به عنوان "اثر متقاطع" شناخته می‌شود[۲۶].

اخیراً، محققان در تلاش‌اند که دربابیند آیا رژیم کم کربوهیدرات می‌تواند این اثر را تغییر دهد[۱۸، ۱۹، ۱۷].

با وجود این‌نتایج مثبت، ممکن است چربی توانایی تولید انرژی با سرعت کافی را برای برطرف کردن نیازهای عضلات ورزشکاران نداشته باشد [۲۶، ۲۷، ۲۸].

بنابراین، قبل از ارائه هر گونه توصیه قاطع، نیاز به تحقیقات بیشتر بر روی یک جمعیت ورزشی در این زمینه است.

با این وجود، مطالعات نشان داده‌اند که رژیم‌های کم کربوهیدرات می‌توانند از خستگی در هنگام ورزش طولانی مدت جلوگیری کرده و بدون کاهش عملکرد ورزشی، با شدت کم تا متوسط، به شما در از دست دادن چربی و بهبود سلامتی کمک کنند [۴، ۲۹، ۳۰].

علاوه بر این، رژیم‌ها کتوژینیک و کم کربوهیدرات می‌توانند به بدن شما بیاموزند که چربی بیشتری بسوزاند  و در نتیجه ممکن است به  حفظ گلیکوژن در عضلات حین ورزش کمک کنند[۱۷].

 

چکیده مطالب

رژیم غذایی با کربوهیدرات کم برای اکثر افرادی که با شدت کم تا متوسط ورزش می‌کنند بسیار مناسب است اما برای ورزشکاران در سطح بالا تحقیقات بیشتری نیاز است.

تاثیر کربوهیدرات‌ها بر روی رشد عضلات

تا کنون، هیچ تحقیقی نشان نداده که رژیم‌های کم کربوهیدرات یا کتوژنیک برای ورزش‌های پر شدت، استقامتی یا قدرتی مفید‌تر  هستند.

این مساله به این خاطر است که کربوهیدرات‌ها از چندین طریق به رشد عضلات و عملکرد ورزشی پر شدت کمک می‌کنند:

1-تقویت ریکاوری: کربوهیدرات‌ها ممکن است به ریکاوری بعد از ورزش کمک کنند [۳۱].

2-تولید: کربوهیدرات‌ها انسولین نیز تولید می‌کنند که به جذب و دریافت مواد مغذی کمک می‌کند [۳۲].

3-تامین سوخت: کربوهیدرات‌ها نقش مهمی در سیستم‌های انرژی بی هوازی و ATP دارند که منابع اصلی سوخت برای ورزش‌های پر شدت هستند [۳۳].

4-کاهش تجزیه عضلات: کربوهیدرات‌ها و انسولین به کاهش تجزیه عضلات کمک می‌کنندکه ممکن است تعادل پروتئین خالص را بهبود بخشد[۳۴، ۳۵].

5- بهبود انتقالات عصبی: کربوهیدرات‌ها همچنین باعث تقویت حرکت عصبی مقاومت در برابر خستگی و بهبود تمرکز ذهنی در هنگام ورزش می‌شوند. [۳۶].

با این حال، این بدان معنا نیست که رژیم شما حتما باید کربوهیدرات بسیار بالای را شامل شود. یک رژیم با کربوهیدرات متوسط یا  کرب سایکلینگ ممکن است برای اکثر ورزش‌ها به خوبی کار کند.

در حقیقت، به نظر می‌رسد یک رژیم غذایی با کربوهیدرات متوسط و پروتئین زیاد برای رشد عضلات و ترکیب بدن  افرادی که لاغر و فعال هستند، مطلوب است. [۳۷].

 

چکیده مطالب

کربوهیدرات‌ها نقش مهمی در رشد عضلات و عملکرد ورزشی پرشدت دارند. هیچ تحقیقی نشان نداده که رژیم‌های کم کربوهیدرات برای این امر مفید باشند.

مطالعات مربوط به رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات برای ورزشکاران

 

چندین مطالعه تأثیر رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات بر ورزش‌های استقامتی پر فشار را بررسی کرده و نتایج متفاوتی ارائه داده‌اند.

یک مطالعه هیچ تفاوتی بین دو گروه کتوژنیک و کربوهیدرات بالا برای دو سرعتی، با شدت بالا نشان نداد.

با این وجود، گروه کتوژنیک هنگام دوچرخه سواری با شدت کم،کمتر خسته می‌شوند که احتمالاً به دلیل استفاده بیشتر بدن از چربی برای سوخت می‌باشد.  [۳۸].

مطالعات دیگر نشان داده است افرادی که رژیم کم کربوهیدرات دارند می‌توانند در گلیکوژن عضلانی صرفه جویی کرده و به جای آن از چربی بیشتری به عنوان سوخت استفاده کنند که این امر می‌تواند برای ورزشهای استقامتی مفید باشد [۱۸].

با این وجود، این یافته‌ها برای ورزشکارانی که با شدت کمتر ورزش می‌کنند یا تمریناتشان کمتر از 2 ساعت است کم‌تر مرتبط هستند.

تعدادی از مطالعات نشان داده  که پاسخ‌های فردی نیز ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال‌، یک مطالعه نشان داد که برخی از ورزشکاران عملکرد استقامتی از خود نشان داده، در حالی که دیگران به نتیجه‌ای برعکس دست‌ یافته‌اند [۳۹].

در حال حاضر، تحقیقات این مساله را نشان نداده که یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا کتوژنیک در مقایسه با رژیم غذایی با کربوهیدرات بیشتر می‌تواند عملکرد ورزشی با شدت بالا را بهبود بخشد.

 اما با این وجود، برای ورزش با شدت کم، یک رژیم کم کربوهیدرات می‌تواند با یک رژیم غذایی معمولی با کربوهیدرات بالا مطابقت داشته باشد و حتی به شما کمک می‌کند چربی بیشتری به عنوان سوخت بسوزانید [۳۰].

 

چکیده مطالب

به نظر نمی‌رسد که رژیم‌های کم کربوهیدرات و کتوژنیک به هیچ وجه عملکرد ورزشی با شدت بالا نداشته باشند اما، این چنین نشان می‌دهد وقتی که صحبت از ورزش با شدت کمتر می‌شود، این رژیم‌ها از نظر عملکرد با رژیم‌های پر کربوهیدرات هم‌خوانی دارند.

سایر مزایای رژیم کتو و کم کربو برای ورزشکاران

یکی از جنبه‌های مفید رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژنیک این است که به بدن می‌آموزد چربی را به عنوان سوخت بسوزاند[۳۹].

تحقیقات نشان داده است این اثر در ورزشکاران استقامتی می‌تواند باعث حفظ ذخایر گلیکوژن شود و شما را از به بن‌بست رسیدن یا خالی کردن در حین تمرینات استقامتی باز دارد[۱۸، ۳۹].

این مسئله به شما کمک می‌کند در طول جلسه تمرینی خود کمتر به کربوهیدرات‌ها تکیه کنید؛ رویدادی که شاید برای ورزشکارانی که برای هضم و مصرف کربوهیدرات‌ها هنگام تمرین دچار مشکل می‌شوند مهم باشد. بعلاوه، تبدیل چربی به سوخت اصلی بدن ممکن است در طی فعالیت‌های استقامتی که دسترسی به غذا محدود است مفید باشد. [۱۸].

چندین مطالعه همچنین نشان داده‌اند که رژیم‌های کم کربوهیدرات و کتوژنیک می‌توانند به کاهش وزن و بهبود سلامت کلی افراد کمک کنند. [۴۰، ۴۱].

کاهش چربی همچنین می‌تواند نسبت چربی به عضله شما را بهبود بخشد که این اثر برای عملکرد ورزشی به ویژه در ورزش‌های مقاومتی بسیار مهم است[۴۲، ۴۳].

ورزش با ذخایر کم گلیکوژن نیز به یک تکنیک تمرینی مشهور تبدیل شده است  که به «کم تمرین کن، زیاد رقابت کن»  معروف است [۴۴].

این امر می‌تواند باعث بهبود استفاده از چربی، عملکرد میتوکندری و فعالیت آنزیمی شود که نقش مفیدی در سلامت و عملکرد ورزشی دارد. [۴۴].

به همین دلیل، پیروی از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای مدت زمان کوتاه  - مثلاً در  خارج از فصل مسابقات - ممکن است به عملکرد و سلامتی طولانی مدت کمک کند.

 

چکیده مطالب

رژیم‌های کم کربوهیدرات ممکن است برای برخی از انواع ورزش‌های استقامتی مفید باشد، علاوه بر این  می‌تواند راهبردی برای بهبود ترکیب و سلامت بدن باشد.

کلام آخر

رژیم‌های کم کربوهیدرات یا کتوژنیک می‌توانند برای افراد سالم ورزشکار که برای حفظ سلامتی ورزشی می‌کنند انتخاب خوبی باشد.

با این وجود، در حال حاضر هیچ مدرک محکمی مبتنی بر بهبود عملکرد ورزشی با استفاده از این رژیم‌ها نسبت به رژیم‌های غذایی با کربوهیدرات بالاتر در ورزشکاران وجود ندارد.

همانطور که عنوان شد، تحقیقات در این زمینه هنوز در مراحل ابتدایی بوده و برخی از نتایج اولیه نشان می‌دهد که رژیم‌های کم کربو می‌توانند انتخاب خوبی برای ورزش کم شدت یا ورزش‌های استقامتی باشند.

شاید بهترین تصمیم این باشد که مصرف کربوهیدرات برای هر فرد متناسب با شرایط فردی وی تنظیم شود.

امیدواریم این مطلب که در آن سعی کردیم تاثیر رژیم‌های کم کربو و کتوژنیک بر عملکرد ورزشی را بررسی کنیم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر سوالی در زمینه علم ورزش ذهن شما را مشفول کرده می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا با ارائه مقالات علمی به سوال شما پاسخ داده شود.

 

با کلیک بر روی تبلیغ زیر و مشاهده آن به وبسایت علم بدن کمک می‌کنید تا همیشه مطالب بروز و باکیفیتی را ارایه دهد.

1.

"Diets of modern hunter-gatherers vary substantially in their carbohydrate content depending on ecoenvironments: results from an ethnographic analysis - PubMed". In the past, attempts have been made to estimate the carbohydrate contents of preagricultural human diets. Those estimations have primarily been based on interpretations of ethnographic data of modern hunter-gatherers. In this study, it was hypothesized that diets of modern hunter-gatherers vary in …[PubMed]

2.

"The effect of a low-carbohydrate, ketogenic diet versus a low-glycemic index diet on glycemic control in type 2 diabetes mellitus - PubMed". Dietary modification led to improvements in glycemic control and medication reduction/elimination in motivated volunteers with type 2 diabetes. The diet lower in carbohydrate led to greater improvements in glycemic control, and more frequent medication reduction/elimination than the low glycemic ind …[PubMed]

3.

"Fat adaptation followed by carbohydrate loading compromises high-intensity sprint performance - PubMed". The aim of this study was to investigate the effect of a high-fat diet (HFD) followed by 1 day of carbohydrate (CHO) loading on substrate utilization, heart rate variability (HRV), effort perception [rating or perceived exertion (RPE)], muscle recruitment [electromyograph (EMG)], and performance dur …[PubMed]

4.

"Exercise capacity and nitrogen loss during a high or low carbohydrate diet - PubMed". Twelve obese women completed a maximal and an endurance exercise test (70% peak VO2) during a weight maintenance week. For the next 4 wk, the women consumed either a high (71%) carbohydrate (HC) or a low (33%) carbohydrate (LC), isonitrogenous very-low-calorie diet (VLCD) of 2,219 kJ (530 kcal).d-1. …[PubMed]

5.

"Resistance training in overweight women on a ketogenic diet conserved lean body mass while reducing body fat - PubMed". Resistance exercise in combination with a ketogenic diet may reduce body fat without significantly changing LBM, while resistance exercise on a regular diet may increase LBM in without significantly affecting fat mass. Fasting blood lipids do not seem to be negatively influenced by the combination o …[PubMed]

6.

Bueno NB , et al. "Very-low-carbohydrate ketogenic diet v. low-fat diet for long-term weight loss: a meta-analysis of randomised controlled trials. - PubMed - NCBI". Br J Nutr. 2013 Oct;110(7):1178-87. doi: 10.1017/S0007114513000548. Epub 2013 May 7. Comparative Study; Meta-Analysis; Research Support, Non-U.S. Gov't; Review[PubMed]

7.

"Effects of low-carbohydrate vs low-fat diets on weight loss and cardiovascular risk factors: a meta-analysis of randomized controlled trials - PubMed". Low-carbohydrate, non-energy-restricted diets appear to be at least as effective as low-fat, energy-restricted diets in inducing weight loss for up to 1 year. However, potential favorable changes in triglyceride and high-density lipoprotein cholesterol values should be weighed against potential unfa …[PubMed]

8.

Freeman JM , et al. "The ketogenic diet: one decade later. - PubMed - NCBI". Pediatrics. 2007 Mar;119(3):535-43. Research Support, Non-U.S. Gov't; Review[PubMed]

9.

Westman EC , et al. "A review of low-carbohydrate ketogenic diets. - PubMed - NCBI". Curr Atheroscler Rep. 2003 Nov;5(6):476-83. Review[PubMed]

10.

"The human metabolic response to chronic ketosis without caloric restriction: physical and biochemical adaptation - PubMed". To study the metabolic effects of ketosis without weight loss, nine lean men were fed a eucaloric balanced diet (EBD) for one week providing 35-50 kcal/kg/d, 1.75 g of protein per kilogram per day and the remaining kilocalories as two-thirds carbohydrate (CHO) and one-third fat. This was followed by …[PubMed]

11.

"Ketone body production and disposal: effects of fasting, diabetes, and exercise - PubMed". Turnover studies performed during progressive fasting in normal subjects indicate that the production rate and the concentration of KB rise markedly during the early phase of fasting and start reaching a plateau after about 5 days. In addition to increased production, a reduction in the metabolic cl …[PubMed]

12.

"Turnover and splanchnic metabolism of free fatty acids and ketones in insulin-dependent diabetics at rest and in response to exercise.".[PubMed]

13.

"Glucose metabolism in perfused skeletal muscle. Effects of starvation, diabetes, fatty acids, acetoacetate, insulin and exercise on glucose uptake and disposition.".[PubMed]

14.

LaManna JC , et al. "Ketones suppress brain glucose consumption. - PubMed - NCBI". Adv Exp Med Biol. 2009;645:301-6. doi: 10.1007/978-0-387-85998-9_45. Research Support, N.I.H., Extramural[PubMed]

15.

"Beyond weight loss: a review of the therapeutic uses of very-low-carbohydrate (ketogenic) diets".[PubMed]

16.

"The calorically restricted ketogenic diet, an effective alternative therapy for malignant brain cancer".[PubMed]

17.

"Metabolic characteristics of keto-adapted ultra-endurance runners - PubMed". Compared to highly trained ultra-endurance athletes consuming an HC diet, long-term keto-adaptation results in extraordinarily high rates of fat oxidation, whereas muscle glycogen utilization and repletion patterns during and after a 3 hour run are similar.[PubMed]

18.

Volek JS , et al. "Rethinking fat as a fuel for endurance exercise. - PubMed - NCBI". Eur J Sport Sci. 2015;15(1):13-20. doi: 10.1080/17461391.2014.959564. Epub 2014 Oct 2. Review[PubMed]

19.

"Ketogenic Diets for Fat Loss and Exercise Performance: Benefits and Safety? - PubMed". Ketogenic Diets for Fat Loss and Exercise Performance: Benefits and Safety?[PubMed]

20.

"A comparison of skeletal muscle oxygenation and fuel use in sustained continuous and intermittent exercise - PubMed". In this study we compared substrate oxidation and muscle oxygen availability during sustained intermittent intense and continuous submaximal exercise with similar overall (i.e. work and recovery) oxygen consumption (VO2). Physically active subjects (n = 7) completed 90 min of an intermittent intense …[PubMed]

21.

"Superior endurance performance with ingestion of multiple transportable carbohydrates - PubMed". Ingestion of GF led to an 8% improvement in cycling time-trial performance compared with ingestion of G.[PubMed]

22.

"Muscle glycogen during prolonged severe exercise - PubMed". Muscle glycogen during prolonged severe exercise[PubMed]

23.

"Carbohydrate feeding during prolonged strenuous exercise can delay fatigue - PubMed". This study was undertaken to determine whether carbohydrate feeding during exercise can delay the development of fatigue. Ten trained cyclists performed two bicycle ergometer exercise tests 1 wk apart. The initial work rate required 74 +/- 2% of maximum O2 consumption (VO2 max) (range 70-79% of VO2 …[PubMed]

24.

"Reversal of fatigue during prolonged exercise by carbohydrate infusion or ingestion - PubMed". Seven cyclists exercised at 70% of maximal O2 uptake (VO2max) until fatigue (170 +/- 9 min) on three occasions, 1 wk apart. During these trials, plasma glucose declined from 5.0 +/- 0.1 to 3.1 +/- 0.1 mM (P less than 0.001) and respiratory exchange ratio (R) fell from 0.87 +/- 0.01 to 0.81 +/- 0.01 …[PubMed]

25.

"Fat adaptation in well-trained athletes: effects on cell metabolism - PubMed". The performance of prolonged (>90 min), continuous, endurance exercise is limited by endogenous carbohydrate (CHO) stores. Accordingly, for many decades, sports nutritionists and exercise physiologists have proposed a number of diet-training strategies that have the potential to increase fatty ac …[PubMed]

26.

"Balance of carbohydrate and lipid utilization during exercise: the "crossover" concept - PubMed". The "crossover" concept represents a theoretical means by which one can understand the effects of exercise intensity and prior endurance training on the balance of carbohydrate (CHO) and lipid metabolism during sustained exercise. According to the crossover concept, endurance training results in mus …[PubMed]

27.

"Metabolism of sugars and physical performance - PubMed". Physical activity in the form of exercise requires the metabolism of bodily fuel reserves to provide energy for muscle contraction. Under normal circumstances, very little protein is metabolized to provide the energy for muscle contraction. At rest and at low exercise intensities, the metabolism of …[PubMed]

28.

"Metabolism of substrates: energy substrate metabolism during exercise and as modified by training - PubMed". The question of what is the source of fuel for oxidation by muscle during exercise has been addressed. A review of experiments spanning more than 60 years supports the concept that the major energy source for the metabolism of exercise is the oxidation of fats and carbohydrates. The relative contrib …[PubMed]

29.

"Capacity for moderate exercise in obese subjects after adaptation to a hypocaloric, ketogenic diet - PubMed". To study the capacity for moderate endurance exercise and change in metabolic fuel utilization during adaptation to a ketogenic diet, six moderately obese, untrained subjects were fed a eucaloric, balanced diet (base line) for 2 wk, followed by 6 wk of a protein-supplemented fast (PSF), which provid …[PubMed]

30.

"Effects of a low carbohydrate weight loss diet on exercise capacity and tolerance in obese subjects - PubMed". Dietary restriction and increased physical activity are recommended for obesity treatment. Very low carbohydrate diets are used to promote weight loss, but their effects on physical function and exercise tolerance in overweight and obese individuals are largely unknown. The aim of this study was to …[PubMed]

31.

"The Role of Post-Exercise Nutrient Administration on Muscle Protein Synthesis and Glycogen Synthesis".[PubMed]

32.

"Carbohydrate ingestion augments skeletal muscle creatine accumulation during creatine supplementation in humans - PubMed". This study investigated the effect of carbohydrate (CHO) ingestion on skeletal muscle creatine (Cr) accumulation during Cr supplementation in humans. Muscle biopsy, urine, and plasma samples were obtained from 24 males before and after ingesting 5 g Cr in solution (group A) or 5 g Cr followed, 30 mi …[PubMed]

33.

"Exercise and Regulation of Carbohydrate Metabolism - PubMed". Carbohydrates are the preferred substrate for contracting skeletal muscles during high-intensity exercise and are also readily utilized during moderate intensity exercise. This use of carbohydrates during physical activity likely played an important role during the survival of early Homo sapiens, an …[PubMed]

34.

Børsheim E , et al. "Effect of carbohydrate intake on net muscle protein synthesis during recovery from resistance exercise. - PubMed - NCBI". J Appl Physiol (1985). 2004 Feb;96(2):674-8. Epub 2003 Oct 31. Clinical Trial; Controlled Clinical Trial; Research Support, Non-U.S. Gov't; Research Support, U.S. Gov't, P.H.S.[PubMed]

35.

"Effect of glycogen availability on human skeletal muscle protein turnover during exercise and recovery - PubMed". We examined the effect of carbohydrate (CHO) availability on whole body and skeletal muscle protein utilization at rest, during exercise, and during recovery in humans. Six men cycled at approximately 75% peak O(2) uptake (Vo(2peak)) to exhaustion to reduce body CHO stores and then consumed either a …[PubMed]

36.

"Oral carbohydrate sensing and exercise performance - PubMed". Carbohydrate is detected in oral cavity by unidentified receptors and this can be linked to improvements in exercise performance.[PubMed]

37.

Helms ER , et al. "Evidence-based recommendations for natural bodybuilding contest preparation: nutrition and supplementation. - PubMed - NCBI". J Int Soc Sports Nutr. 2014 May 12;11:20. doi: 10.1186/1550-2783-11-20. eCollection 2014. Review[PubMed]

38.

"Enhanced endurance in trained cyclists during moderate intensity exercise following 2 weeks adaptation to a high fat diet - PubMed". These studies investigated the effects of 2 weeks of either a high-fat (HIGH-FAT: 70% fat, 7% CHO) or a high-carbohydrate (HIGH-CHO: 74% CHO, 12% fat) diet on exercise performance in trained cyclists (n = 5) during consecutive periods of cycle exercise including a Wingate test of muscle power, cycle …[PubMed]

39.

Phinney SD , et al. "The human metabolic response to chronic ketosis without caloric restriction: preservation of submaximal exercise capability with reduced carbohydra... - PubMed - NCBI". Metabolism. 1983 Aug;32(8):769-76. Research Support, U.S. Gov't, P.H.S.[PubMed]

40.

Samaha FF , et al. "A low-carbohydrate as compared with a low-fat diet in severe obesity. - PubMed - NCBI". N Engl J Med. 2003 May 22;348(21):2074-81. Clinical Trial; Comparative Study; Randomized Controlled Trial; Research Support, U.S. Gov't, Non-P.H.S.[PubMed]

41.

"Comparison of energy-restricted very low-carbohydrate and low-fat diets on weight loss and body composition in overweight men and women".[PubMed]

42.

"The Ketogenic Diet and Sport: A Possible Marriage? - PubMed". The ketogenic diet (KD) is used widely as a weight loss strategy and, more rarely, as therapy for some diseases. In many sports, weight control is often necessary (boxing, weightlifting, wrestling, etc.), but the KD usually is not considered. Our hypothesis is that KD might be used to achieve fat lo …[PubMed]

43.

"The effect of weight loss by ketogenic diet on the body composition, performance-related physical fitness factors and cytokines of Taekwondo athletes - PubMed". The purpose of this study was to investigate the effects of the weight loss through 3 weeks of ketogenic diet on performance-related physical fitness and inflammatory cytokines in Taekwondo athletes. The subjects selected for this research were 20 Taekwondo athletes of the high schools who participa …[PubMed]

44.

"Fueling strategies to optimize performance: training high or training low? - PubMed". Availability of carbohydrate as a substrate for the muscle and central nervous system is critical for the performance of both intermittent high-intensity work and prolonged aerobic exercise. Therefore, strategies that promote carbohydrate availability, such as ingesting carbohydrate before, during a …[PubMed]

عباد رمضان‌زاده ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
دیدگاه کاربران